אודות בית הכנסת"לִהְיוֹת עֵינֶךָ פְתֻחֹת אֶל הַבַּיִת הַזֶּה לַיְלָה וָיוֹם אֶל הַמָּקוֹם אֲשֶׁר אָמַרְתָּ יִהְיֶה שְׁמִי שָׁם לִשְׁמֹעַ אֶל הַתְּפִלָּה אֲשֶׁר יִתְפַּלֵּל עַבְדְּךָ אֶל הַמָּקוֹם הַזֶּה".בפרשת ויקהל התשס"ח הוקם ב"ה מבנה בית הכנסת בית הרמב"ם אחרי 8 שנים של תפילות במתנ"סים וגנים.


בית הכנסת בית הרמב"ם בנוי מקהל מתפללים מכל רחבי מודיעין (חלקם מגיעים ממרחק של 40 דקות הליכה לכל כיוון...).

בית הכנסת מיועד במקור לכיפות סרוגות יוצאי צפון אפריקה (אבל תושבים מכל העדות וסוגי הכיפות שגרים בסביבה מגיעים ומרגישים מאוד בנוח...).

בית הכנסת לא גובה כסף בצורה קבועה מאף אחד כעיקרון וכן לא מוכר שום עליה ושום מצוה כלשהי... רק מתרומות של יהודים כפי נדבת ליבם הרחב! כל אחד ואחד כמתנת ידו.

כמו כן אין מקומות שמורים כל יהודי יכול לבוא ולשבת היכן שחפץ ליבו ובלבד שיגיע מספיק מוקדם לפני שמקום זה ייתפס. [הנהגה זאת נהוגה כדי שכל אחד ירגיש בבית אלוקים בנוח כבביתו שלו להגיע ולשבת ולעלות לתורה כפי רצונו].

כמות המתפללים בשבת מגיעה ל70-80, בחגים התפוסה מגיעה לכ-250 ויותר (בתפילת נעילה אנשים נתלים על החלונות...).

בבית הכנסת מתקיימות תפילות במשך השבוע.

בבית הכנסת לוח שיעורים רחב במשך כל ימות השבוע בכל מקצועות התורה: הלכה מוסר וקבלה.

יש דגש בשיעורי הקבלה על התאמתם ליהודים שנפלו ברשת של מכוני ה'קבלה לעם' למיניהם ועל החזרתם ליהדות הנכונה ע"י שיעורי קבלה שמתאימים לנשמתם והנהגה מאוד סבלנית עם הרבה התמיכה ועידוד עד שמגיעים ב"ה לשמירת ההלכה על כל דקדוקיה.

השאיפה שלנו היא שכל אחד מהשכונה (ומהעיר) יכיר את הקב"ה ויתקדם לאט ובהדרגה מעלה מעלה בעבודת ה' ועבודת המידות, מתוך שמחה ואהבת חברים.

ויה"ר שבית המקדש מעט שלנו יזכה להיות אבן שואבת לכל מבקשי ה' (ולכל אלו שלא יודעים עדיין שהם מבקשי ה').